Licensed to Stuart Road Racing - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 6/28/2018 09:40 PM
               2018 All-Comers Track League - Meet 3 - 6/28/2018               
                          Eastern Indiana Track Club                           
                                Franklin County                                
                                    Results                                    
 
Boys 8&U 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Andres, Ethan                Harrison, OH             17.82  
  2 Andres, Nolan                Harrison, OH             26.70  
  3 Huerkamp, Will               Brookville, IN           34.93  
 
Girls 8&U 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rosenberger, Lydia           Brookville, IN           18.65  
  2 Huerkamp, Lena               Brookville, IN           22.22  
  3 Kruthaupt, Rylee             Brookville, IN           30.09  
 
Girls 11-12 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rosenberger, Emma Jane       Brookville, IN           16.12   2 
 
Boys 13-14 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Westerfeld, Samuel           Metamora, IN             12.85   3 
 
Girls 13-14 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Sarage, Allie                Batesville, IN           15.04   2 
 
Men 15-16 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Tschaenn, Hunter             Brookville, IN           11.93   3 
  2 Grant, Andrew                Laurel, IN               13.10   3 
 
Women 15-16 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kruthaupt, Grace             Brookville, IN           14.84   2 
  2 Sarage, Leila                Batesville, IN           14.88   2 
  3 Hoog, Maggie                 St. Leon, IN             15.47   2 
 
Men 20-34 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rasch, Garrett               Brookville, IN           13.12   3 
 
Men 35-39 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Andres, Brian                Harrison, OH             14.14   3 
 
Men 45-49 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Riffle, Don                  Brookville, IN           18.05   3 
 
Women 45-49 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Sarage, Rhonda               Batesville, IN           18.48   2 
 
Men 55-59 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Mullen, Mike                 Rising Sun, IN           15.96   3 
 
Boys 8&U 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Andres, Ethan                Harrison, OH             36.40  
  2 Riffle, Ben                  Brookville, IN           48.55  
 
Girls 13-14 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Sarage, Allie                Batesville, IN           37.98  
 
Men 15-16 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Bruns, Kenny                 Brookville, IN         1:02.39  
 
Women 15-16 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kruthaupt, Grace             Brookville, IN           28.35  
  2 Sarage, Leila                Batesville, IN           29.30  
 
Women 45-49 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Sarage, Rhonda               Batesville, IN           29.77  
 
Men 55-59 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Mullen, Mike                 Rising Sun, IN           31.18  
 
Men 15-16 400 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Grant, Andrew                Laurel, IN             1:04.15  
 
Men 45-49 400 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Riffle, Don                  Brookville, IN         1:57.12  
 
Women 45-49 400 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Nobbe, Stacey                Brookville, IN         1:26.53  
 
Men 55-59 400 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Mullen, Mike                 Rising Sun, IN         1:26.22  
 
Women 60-64 400 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Stuart, Carolyn              Aurora, IN             1:51.81  
 
Men 15-16 1600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Tschaenn, Hunter             Brookville, IN         6:38.91  
       1:18.486 (1:18.486)        3:00.101 (1:41.615)        4:54.395 (1:54.294)
       6:38.902 (1:44.508)
 
Men 20-34 1600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Rasch, Garrett               Brookville, IN         6:58.69  
       1:34.241 (1:34.241)        3:21.050 (1:46.809)        5:10.946 (1:49.897)
       6:58.683 (1:47.738)
 
Men 45-49 1600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Riffle, Don                  Brookville, IN        10:07.16  
       2:25.576 (2:25.576)        5:01.520 (2:35.944)        7:35.725 (2:34.205)
      10:07.151 (2:31.427)
 
Women 45-49 1600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Nobbe, Stacey                Brookville, IN         7:19.00  
       1:51.453 (1:51.453)        3:43.925 (1:52.472)        5:35.322 (1:51.398)
       7:18.991 (1:43.669)
 
Women 60-64 1600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Stuart, Carolyn              Aurora, IN             8:39.37  
       2:09.301 (2:09.301)        4:21.132 (2:11.832)        6:31.161 (2:10.029)
       8:39.362 (2:08.202)
 
Girls 11-12 100 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Rosenberger, Emma Jane       Brookville, IN           22.80  
 
Women 15-16 100 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hoog, Maggie                 St. Leon, IN             19.66  
  2 Kruthaupt, Grace             Brookville, IN           21.23  
 
Men 15-16 4x100 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Franklin Co HS Track  'A'                           1:08.15  
     1) Riffle, Ben                     2) Riffle, Don                    
     3) Grant, Adam                     4) Davidson, Joe                  
 
Women 15-16 4x100 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Franklin Co HS Track  'A'                             59.70  
     1) Schatzle, Anna                  2) Hoog, Maggie                   
     3) Sarage, Leila                   4) Kruthaupt, Grace               
 
Boys 8&U High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Riffle, Ben                  Brookville, IN         2-06.00  
     2-06 2-09 
        O  XXX 
 
Boys 13-14 High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Westerfeld, Samuel           Metamora, IN           4-06.00  
     4-00 4-06 5-00 
        O    O  XXX 
  1 Schatzle, Jacob              Brookville, IN         4-06.00  
     4-00 4-06 5-00 
        O    O  XXX 
 
Men 15-16 High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Tschaenn, Hunter             Brookville, IN         4-06.00  
     4-00 4-06 5-00 
        O    O  XXX 
 
Men 20-34 High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Davidson, Joe                Brookville, IN         5-04.00  
     5-00 5-04 
        O    O 
 
Men 45-49 High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Riffle, Don                  Brookville, IN         3-09.00  
     2-06 2-09 3-09 4-00 
        O    O   XO  XXX 
 
Men 15-16 Pole Vault
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Bruns, Kenny                 Brookville, IN        10-00.00  
     9-00 10-00 10-06 
        O     O     X 
  2 Grant, Andrew                Laurel, IN             8-00.00  
     8-00 8-06 
       XO   XX 
 
Women 17-19 Pole Vault
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Schatzle, Anna               Brookville, IN         9-06.00  
     9-06 
      XXO 
 
Men 65-79 Pole Vault
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Daniels, Michael             Harrison, OH           8-06.00  
     7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 
        O    O  XXO    O  XXX 
 
Boys 8&U Long Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Andres, Ethan                Harrison, OH           9-07.00  
      9-04.50  9-07  9-05.50         
  2 Andres, Nolan                Harrison, OH           6-11.00  
      6-10.50  6-11  6-09.50         
  3 Huerkamp, Will               Brookville, IN         2-06.00  
      2-03  1-06  2-06         
 
Girls 8&U Long Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Rosenberger, Lydia           Brookville, IN         9-00.50  
      8-02.50  9-00.50  9-00         
  2 Huerkamp, Lena               Brookville, IN         4-03.50  
      4-03.50  4-02  4-00         
  3 Andres, Lexi                 Harrison, OH           3-05.00  
      3-05               
 
Girls 11-12 Long Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Rosenberger, Emma Jane       Brookville, IN        12-08.00  
      11-09.50  12-08  12-04         
 
Boys 13-14 Long Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Schatzle, Jacob              Brookville, IN        20-01.00  
      20-01  19-03  18-07         
  2 Westerfeld, Samuel           Metamora, IN          17-01.00  
      16-02.50  16-02  17-01         
 
Girls 13-14 Long Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Sarage, Allie                Batesville, IN        12-03.00  
      10-11  12-03  12-03         
 
Women 15-16 Long Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Sarage, Leila                Batesville, IN        10-07.50  
      9-02  10-05  10-07.50         
 
Men 20-34 Long Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Rasch, Garrett               Brookville, IN        16-11.00  
      16-02  16-11  16-06.50         
  2 Davidson, Joe                Brookville, IN        16-10.00  
      15-00  16-10               
 
Men 35-39 Long Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Andres, Brian                Harrison, OH          15-04.00  
      14-11.50  14-05  15-04         
 
Women 45-49 Long Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Sarage, Rhonda               Batesville, IN        10-07.50  
      10-07.50  9-10  9-07.50         
 
Men 65-79 Long Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Daniels, Michael             Harrison, OH          12-06.50  
      12-04  12-06.50               
 
Boys 8&U Shot Put
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Sams, Jagger                 W. Harrison, IN       19-09.25  
      19-09.25  19-09.25  19-04  18-07      
 
Boys 13-14 Shot Put
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Westerfeld, Samuel           Metamora, IN          34-10.50  
      33-04  33-05  31-02.50  34-10.50      
 
Women 17-19 Shot Put
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Collins, Madison             Brookville, IN        29-07.00  
      28-11.50  29-07  FOUL  28-02       
 
Men 20-34 Shot Put
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Rasch, Garrett               Brookville, IN        38-05.00  
      35-04  FOUL  38-05         
  2 Davidson, Joe                Brookville, IN        37-03.00  
      29-00  31-05.50  36-11.50  37-03      
 
Boys 8&U Javelin Throw
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Andres, Ethan                Harrison, OH             48-01  
      47-05  42-08  34-03  48-01      
  2 Sams, Jagger                 W. Harrison, IN          47-00  
      33-07  31-11  47-00  33-04      
  3 Riffle, Ben                  Brookville, IN           46-00  
      37-11  FOUL  46-00  37-03      
  4 Andres, Nolan                Harrison, OH             21-03  
      18-11  18-11  19-05  21-03      
  5 Huerkamp, Will               Brookville, IN            5-04  
      5-04  2-11  3-10  2-11      
 
Girls 8&U Javelin Throw
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Huerkamp, Lena               Brookville, IN           16-07  
      16-07  15-08  15-03  13-09      
  2 Andres, Lexi                 Harrison, OH              5-10  
      4-08  5-10  4-03  5-07      
 
Men 20-34 Javelin Throw
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Rasch, Garrett               Brookville, IN           78-00  
      71-08  75-08  78-00         
  2 Davidson, Joe                Brookville, IN           77-10  
      77-10  68-04            
 
Men 35-39 Javelin Throw
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Andres, Brian                Harrison, OH             70-01  
      70-01  69-03  69-06         
 
Men 45-49 Javelin Throw
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Riffle, Don                  Brookville, IN           68-00  
      68-00    x